Wnioski o środki z programu „Dobry Start” i „500 plus” od dziś można składać drogą papierową

Wnioski o środki z programu „Dobry Start” i „500 plus” od dziś można składać również drogą papierową. O świadczenia można się starać już od pierwszego lipca za pośrednictwem Internetu, wykorzystując m.in. bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Od pierwszego sierpnia przed zainteresowanymi otwiera się też możliwość złożenia formularza w tradycyjny sposób.

Program Dobry start” ruszył w tym roku. W jego ramach 300 zł przysługuje niezależnie od dochodu na dzieci rozpoczynające rok szkolny do ukończenia 20 roku życia.

Należy pamiętać, aby te wnioski złożyć – mówi wicewojewoda wielkopolska Marlena Maląg.

– Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby wnioski złożyć, bo wtedy to świadczenie będzie w ciągu dwóch miesięcy wypłacone. Droga jest bardzo prosta. Nie będą wydawane decyzje administracyjne, tylko tam, gdzie się świadczenie należy. Jednostki samorządu terytorialnego będą mogły sprawdzić w Systemie Informacji Oświatowej, czy dana osoba jest uczniem i poprzez system e-maila będzie informacja, że świadczenie zostało przyznane. Chyba, że nie będzie możliwości przyznania świadczenia, bo osoba składająca nie będzie uczniem, wtedy będzie wydawana decyzja administracyjna – zaznacza Marlena Maląg.  

Program Rodzina 500 plus to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę, wsparcie przysługuje także na pierwsze dziecko.

RIRM/TV Trwam News

drukuj