fot. M. Drwal/BPKEP

Marsz dla Życia pod hasłem „Kocham Cię życie”

21 maja ulicami Szczecina po raz kolejny przejdzie Marsz dla Życia. To już piętnasta tego typu inicjatywa organizowana w tym mieście. W tym roku, będzie przebiegać pod hasłem „Kocham Cię życie”.

Źródłem szczecińskiego marszu dla życia – jak wskazuje organizator wydarzenia ks. Tomasz Kancelarczyk – stały się słowa św. Jana Pawła II, zawarte w encyklice Evangelium Vitae.

– Marsze dla życia zostały zapoczątkowane, kiedy to Jan Paweł II rzucił hasło: „Wyjdźcie z ewangelią życia na ulice” i od tego czasu w całym świecie – a szczególnie u nas w Polsce – jest wiele organizowanych tego typu inicjatyw – podkreśla organizator, ks. Tomasz Kancelarczyk.

Tegoroczne hasło marszu to „Kocham Cię życie”.

– Parafrazując słowa św. Jana Pawła II, można powiedzieć: „naród, który nie kocha życia, jest narodem bez przyszłości”, dlatego to hasło jest tak ważne żeby je zaprezentować, żeby jak najwięcej osób zgromadziło się tego dnia w naszym mieście, żeby również z tymi słowami przemaszerować przez Szczecin – dodaje organizator marszu.

Ks. Tomasz Kancelarczyk przekonany jest o wielkiej potrzebie marszu dla życia. Bowiem daje on – jak wskazuje – wspaniałe owoce.

– On buduje środowisko, o którym mówimy – środowisko prolife, chociażby to miejsce, w którym jesteśmy – siedziba Fundacji Małych Stópek, fundacji która pomaga kobietom w ciąży – i przed urodzeniem i po urodzeniu. Ona wyrosła na bazie właśnie szczecińskiego marszu dla życia organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. A więc owocem tego marszu jest ta fundacja i wiele innych inicjatyw, które mają na celu obronę wartości życia ludzkiego – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk.

Szczeciński marsz dla życia rozpocznie się na Jasnych Błoniach przy pomniku św. Jana Pawła II i przejdzie ulicami miasta pod katedrę. Tam na zakończenie sprawowana będzie uroczysta Eucharystia z podjęciem duchowej adopcji dziecka poczętego.

TV Trwam News/ RIRM

drukuj