Bractwo Małych Stópek broni życia w „Wiecznym Mieście”

W czwartek (05.05.2016 r.) do Rzymu wyruszyła blisko 60-osobowa grupa obrońców życia ze Szczecina. Bractwo Małych Stópek wraz z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, organizatorem Szczecińskiego Marszu dla Życia, wyruszyło do Rzymu, na VI Marsz dla Życia – Marcia per la Vita. Polacy wraz z mieszkańcami stolicy Włoch będą maszerować w obronie wartości życia.

Szczecińscy obrońcy życia zgromadzeni wokół Bractwa Małych Stópek i ks. Tomasza Kancelarczyka, już po raz kolejny wezmą udział w rzymskim marszu dla życia. Nie jest to ich pierwsza przygoda pro-life w Rzymie i na pewno nie ostatnia, bo jak sami przyznają, o prawa dzieci nienarodzonych, trzeba ze szczególną zaciętością walczyć na arenie międzynarodowej.

Jadę tam, ponieważ uważam, że obrońcy życia z całej Europy i z całego świata powinni się wspierać w swoich działaniach – mówi jeden z członków BMS.

„W Polsce działa wiele ruchów pro-life, ale to nie oznacza, że ze swoją działalnością i świadectwem mamy zamykać się w granicach swojego kraju, wręcz przeciwnie, przed nami stoi szczególne zadanie angażowania się w obronę najsłabszych na całym świecie” – dodaje.

Marcia per la Vita wyruszy już w najbliższą niedzielę 8 maja. Uczestnicy marszu spotkają się o godzinie 8.30 na Piazza Bocca della Verità przy Ustach Prawdy.

– Z pewnością będzie nas widać – zapewnia ks. Kancelarczyk – poniesiemy nasze kolorowe flagi ze Szczecińskiego Marszu dla Życia oraz naszą biało-czerwoną flagę. Niech wszyscy Włosi zobaczą, że Polacy stają z nimi ramię w ramię wraz w obronie poczętego życia.

Co roku w rzymskim Marszu dla Życia, bierze udział ok. 150 grup i stowarzyszeń katolickich, ale również buddyjskich i protestanckich, które tak jak Bractwo Małych Stópek prowadzą działalność na rzecz obrony dzieci nienarodzonych. Organizatorzy marszu chcą mu nadać charakter ponadwyznaniowy i ponadpartyjny, a jego data jest wybrana nie bez przyczyny. Właśnie w maju 1978 r. została we Włoszech wprowadzona ustawa, dopuszczająca dokonanie aborcji.

Anna Suchy, Fundacja Małych Stópek/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl