fot. episkopat.pl

Święto Młodzianków Męczenników – w sposób szczególny modlimy się dziś w intencji Życia

Święto upamiętnia Rzeź Niewiniątek dokonaną na rozkaz namiestnika Galilei Heroda w Betlejem. Dzieci traciły życie na mocy decyzji politycznej. Dziś – jak wskazuje Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina – mamy do czynienia z podobną sytuacją. W Sejmie leży projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”, który zakazuje aborcji eugenicznej. Politycy partii rządzącej blokują prace nad projektem, który poprało blisko milion osób. Tym samym w majestacie prawa codziennie zabijanych jest troje dzieci.

– W święto Świętych Młodzianków wspominamy dzieci, które straciły życie na mocy decyzji politycznej; decyzji, która miała zabezpieczyć władzę. Dziś mamy do czynienia z podobną sytuacją, bo spotykamy się ze strony kierownictwa partii rządzącej z deklaracjami, że trzeba utrzymać w prawie zabijanie niepełnosprawnych dzieci, bo inaczej rządząca formacja utraci władzę. To jest lustrzane odbicie tego, co działo się 2000 lat temu w Betlejem. To jest przerażające tak samo, jak ta historia o Herodzie i niewiniątkach – powiedziała Kaja Godek.

W kościołach będą sprawowane dziś Msze św. w intencji rodziny i poszanowania ludzkiego życia. Podczas Eucharystii wiele osób podejmie przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych.

 

RIRM

drukuj