fot. Marek Borawski

Dr inż. A. Zięba: Fundacja Pro niszczy dorobek obrońców życia

To, co czyni ostatnio Fundacja Pro – prawo do życia, to jest niszczenie dorobku tysięcy osób w dziele obrony życia – ocenił na antenie Radia Maryja dr inż. Antoni Zięba. Wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia odniósł się do konfliktu wyrosłego w polskim środowisku pro-life.

W poniedziałkowej rozmowie z o. Grzegorzem Mojem CSsR dr inż. Antoni Zięba wskazał m.in. na sprawę tytułu „Heroda roku” nadanego prezesowi Prawa i Sprawiedliwości w plebiscycie organizowanym na stronie Fundacji Pro – prawo do życia.

– Polska Federacja Ruchów Obrony Życia z zażenowaniem i oburzeniem odnosi się do faktu „przyznania” przez Fundację Pro – prawo do życia tytułu „Heroda roku” prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Podkreślamy, że zdecydowana większość obrońców życia nie podziela stanowiska Fundacji Pro w tej sprawie. Przeciwnie, dla wielu z nich metody działania tej Fundacji (…) są nie do przyjęcia – wskazał dr inż. Antoni Zięba w odczytanym na antenie oświadczeniu PFROŻ.

Wiceprezes Federacji dodał od siebie, że w działaniach Fundacji Pro – prawo do życia widzi „wielkie, niesprawiedliwe szkodzenie Prawu i Sprawiedliwości”.

Gość Radia Maryja powiedział też, że podział w polskich ruchach pro-life nie jest podziałem między Federacją a Fundacją Pro – prawo do życia, ale podziałem między polskimi księżmi biskupami i wspomnianą fundacją.

– Księża biskupi w ustnych wypowiedziach, także w pisemnych, jasno powiedzieli: „jesteśmy za prawem do życia dla każdego poczętego dziecka, ale absolutnie nie popieramy sankcji karnych”. (…) Polska Federacja Ruchów Obrony Życia w pełni popiera takie stanowisko Episkopatu; nasze stanowisko było takie od początku – zaznaczył wiceszef PFROŻ.

Dr inż. Antoni Zięba wskazał, że „jedyna droga do zgody w środowisku obrońców życia wiedzie przez uznanie racji naszych ks. biskupów przez Fundację Pro – prawo do życia”.

Gość Radia Maryja ocenił, że działania wspomnianej fundacji są „ogromnym szkodzeniem budowaniu cywilizacji życia”. Poparcie społeczne dla prawnej ochrony życia poczętych dzieci spadło nam prawie o połowę – dodał.

– Mięliśmy kiedyś 86 proc. (poparcia społecznego), dziś mamy 40-parę. proc. Skąd się to wzięło? No, jak się proponuje 5 lat więzienia dla kobiety, która dokonała przerwania ciąży z gwałtu, to trudno się dziwić – komentował wiceszef PFROŻ.

Dr inż. Antoni Zięba dodał, że od partii rządzącej oczekuje dużej akcji w mediach publicznych, która miałaby promować ochronę życia.

[POLECAMY WYPOWIEDŹ INŻ. ANTONIEGO ZIĘBY]

Oświadczenie PFROŻ ws. tytułu heroda roku nadanego Jarosławowi Kaczyńskiemu

RIRM

drukuj