fot. PAP/Radek Pietruszka

Hipokryzja lidera WOŚP? J. Owsiak poparł protesty zwolenników zabijania chorych nienarodzonych dzieci  

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera protesty zwolenników zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Poparcia organizatorom manifestacji udzielił Jerzy Owsiak. Sam określił się jako przeciwnik prawa, które lepiej chroni ludzkie życie. W odpowiedzi spotkał się z krytyką i zarzutami o hipokryzję.

Jerzy Owsiak tuż przed 29. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wsparł organizatorki proaborcyjnych marszów.

https://www.facebook.com/wosp/videos/162137025478626

– Bardzo dziękuję Strajkowi Kobiet, które przesłały do nas bardzo pięknego maila: Strajk Kobiet w sobotę i niedzielę gra z Orkiestrą. Panie bardzo, bardzo dziękujemy Wam. Chylimy czoła, wielki szacunek – mówił Jerzy Owsiak.

Kolejna fala protestów zwolenników zabijania dzieci poczętych przypomina te z jesieni.

Wściekłość zwolenników zabijania dzieci poczętych wywołały banery pokazujące dziecko w łonie mamy.

Do agresji i niszczenia budynków nawoływała Marta Lempart, przewodnicząca i główna organizatorka protestów.

– Skończyło się grzecznie, że jak protestujemy, to zostawiamy ślady. Niech cała Polska będzie w błyskawicach, wszędzie – wskazywała Marta Lempart.

W protestach biorą udział także dzieci.

Protesty, choć są nagłaśniane przez sporą grupę polskich mediów, tym razem są rzadsze i mniej liczne. Dr Jerzy Żurko, socjolog, zauważył, że celem tych manifestacji jest jedynie podtrzymanie mobilizacji.

– Teraz to już nie jest kwestia, że coś oni dzięki tym protestom uzyskają, tylko raczej chodzi o mobilizacje zwolenników, albo podtrzymanie ich przy idei, czy też przekonaniu, że oni właśnie mają rację – wyjaśnił dr Jerzy Żurko.

Jednak popieranie przez Jerzego Owsiaka zwolenników zabijania dzieci nienarodzonych, u których podejrzewa się poważną chorobę, może być zaskakujące. Celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są zbiórki pieniężne na zakup sprzętu ratującego właśnie chore dzieci – zaakcentował Krzysztof Kasprzak, wiceprezes Fundacji Życie i Rodzina.

– To jest hipokryzja, że z jednej strony pomaga się dzieciom, a z drugiej strony wzywa się do zabijania dzieci podejrzanych o chorobę – powiedział Krzysztof Kasprzak.

Słów krytyki dla szefa WOŚP nie szczędzili także niektórzy politycy opozycji,  m.in. senator PSL Jan Filip Libicki.

– Jeśli WOŚP w sposób instytucjonalny i otwarty będzie wspierać Strajk Kobiet, to będę musiał zrezygnować z przekazywania swoich podarunków na kolejne edycje. Bardzo bym nie chciał żeby tak się stało, bo to wielkie i pożyteczne dzieło – napisał na Twitterze Jan Filip Libicki.

Jerzy Owsiak, cytowany na oficjalnym profilu WOŚP na Twitterze, miał powiedzieć, że nie zgadza się ze zmianą regulacji w sprawie tzw. aborcji.

– Schizofrenia moralna, etyczna jest cechą ludzi Lewicy – podsumowała Anna Kołakowska, opozycjonista z czasów PRL.

Schizofrenia, gdy dzieło, które za cel stawia sobie pomoc drugiemu człowiekowi, popiera tych, którzy chcą pozbawiać życia najsłabszych.

TV Trwam News

drukuj