fot. episkopat.pl

Hiszpania: W 2019 roku 89 proc. kobiet zrezygnowało z zabicia nienarodzonego dziecka po otrzymaniu pomocy od środowisk pro-life

89 proc. kobiet, które zgłosiły się do hiszpańskiej Fundacji Redmadre (Siećmatka) z prośbą o pomoc, zrezygnowało z planowanej tzw. aborcji – wynika ze sprawozdania za 2019 rok. Fundacja nie tylko wspomaga kobiety w trudnej sytuacji, ale także wskazuje na brak odpowiedniego wsparcia ze strony państwa.

Ponad 30 tys. kobiet zwróciło się w 2019 r. z prośbą o pomoc do Fundacji Redmadre. Ponad połowa była w ciąży i chciała urodzić dziecko, ale znajdowała się w trudnej sytuacji materialnej. Blisko 3 tys. chciało dokonać tzw. aborcji. Jednak po otrzymaniu pomocy, 89 proc. kobiet urodziło dziecko. Ponad 61 proc. mogło liczyć na wsparcie ojca dziecka lub środowiska rodzinnego.

„Każdego roku wzrasta liczba kobiet poniżej 30. roku życia, które proszą nas o pomoc. Są to kobiety bez studiów. Nie mają stałego partnera i pracy. Kobiety w ciąży czują się opuszczone przez administrację publiczną” – mówi Amaya Azcona, dyrektor Fundacji Redmadre.

Praca Fundacji nie byłaby możliwa bez 1,5 tys. wolontariuszy.

„Są to pracownicy służby zdrowia, adwokaci, psycholodzy, nauczyciele i studenci” – podkreśla Amaya Azcona.

Fundacja Redmadre powstała w 2007 r. Po hasłem „Nigdy nie będziesz sama”.  Oferuje kobietom pomoc materialną jak m.in. mleko i pieluchy, poradę prawną i psychologiczną oraz wsparcie emocjonalne i pomoc w znalezieniu pracy.

o. Marek Raczkiewicz CSsR

drukuj