„Marsz dla Życia i Rodziny” w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej odbędzie się dziś „Marsz Dla Życia i Rodziny”. Rozpocznie się on o godz. 15.00 Mszą św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 16.00 marsz ruszy na bielski rynek.

Marsz organizuje bielskie Stowarzyszenie Patriotyczne w porozumieniu z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w Warszawie. Honorowy patronat nad marszem objął poseł Stanisław Pięta.

– Marsz będzie poprzedzony Mszą. św., którą odprawi ks. prałat Krzysztof Ryszka. Następnie wszyscy przejdziemy ulicami Bielska-Białej na rynek, gdzie będzie kilka krótkich wystąpień, modlitwa i zakończenie. Ten marsz to odzew na list episkopatu w sprawie zagrożenia ideologią gender. Jestem zadowolony, że młodzi ludzie potrafią w taki sposób zaproponować coś niestandardowego – poinformował poseł Stanisław Pięta.

Marsze Dla Życia i Rodziny są organizowane w wielu miastach naszego kraju. Odbyły się m.in. w Toruniu, Gdańsku, Sandomierzu, Warszawie czy Tarnowie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl