fot. pixabay.com

Działacze pro-life aktywnie pomagają kobietom w trudnej sytuacji życiowej

Telefon Zaufania Pro-life i Fundusz Ochrony Macierzyństwa – m.in. z takich form wsparcia mogą skorzystać kobiety w nieplanowanej ciąży. Z inicjatywami pomocy wychodzi Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Działacze pro–life wskazują, że zwolennicy tzw. aborcji w dobie kryzysu domagają się prawnego usankcjonowania tego procederu w warunkach domowych. Niektóre europejskie kraje już przystały na takie propozycje.

Tymczasem – jak podkreślają obrońcy życia – kobiety nie chcą, aby proponować im zabicie dziecka, ale oczekują pomocy, szczególnie jeśli nie otrzymują jej od najbliższych.

To właśnie dla takich matek powstały Telefon Zaufania Pro-life i Fundusz Ochrony Macierzyństwa – mówi Marcin Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

– W dobie pandemii wiele osób traci pracę i niestety środowiska aborcyjne wykorzystują ten fakt do promowania aborcji na życzenie, natomiast my wychodzimy z takiego założenia, że przede wszystkim trzeba kobiecie realnie pomóc, to znaczy wyjść naprzeciw jej lękom i trudnościom. Stąd też przede wszystkim telefon zaufania, z którego mogą korzystać także osoby z najbliższego otoczenia takiej kobiety, która znajduje się w trudnej sytuacji, szczególnie materialnej. To jest pomoc 500 złotych miesięcznie od momentu, kiedy się do nas zgłosi, aż do momentu ukończenia przez dziecko drugiego roku życia. Z drugiej strony jest telefon zaufania, pod którym czeka doświadczona psycholog, która może pomóc tej osobie, czy skierować na jakąś terapię, czy wysłuchać i pomóc w rozwiązaniu problemów – wyjaśnia Marcin Nowak.

Telefon Zaufania Pro–life – 798 636 493 – jest czynny w środy od godz. 19.00 do 21.00 oraz w piątki od godz. 10.00 do 12.00, ale pomysłodawcy deklarują, że jeśli będzie taka potrzeba, dyżury będą częstsze i dłuższe. Porady są bezpłatne.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

RIRM

drukuj