Londyn: młodzi coraz skuteczniej bronią życia

W Wielkiej Brytanii i Irlandii obchodzono wczoraj Dzień Obrony Życia. Znaczenie tej inicjatywy z roku na rok jest coraz ważniejsze, bo stajemy przed wciąż nowymi zagrożeniami – wskazuje ks. abp Peter Smith, odpowiedzialny w episkopacie Anglii i Walii za obronę życia.

Ksiądz Arcybiskup przypomina przede wszystkim o tzw. aborcji, a także o próbach przeforsowania eutanazji. Ks. Abp Smith podziękował też za doroczne przesłanie Papieża. Za szczególnie ważne uznaje wzmiankę o młodzieży, która również w Wielkiej Brytanii odgrywa znaczącą rolę w walce o ochronę życia.

„Spotkałem wielu młodych, którzy z powodzeniem bronią życia – powiedział ks. abp Smith.

W sposób szczególny chcę wspomnieć o tych, którzy są związani z inicjatywą Catholic Voices. Istnieje ona od kilku lat i z powodzeniem przygotowuje właśnie młodych, by potrafili publicznie i z przekonaniem wypowiadać się na temat wiary i nauczania Kościoła. Bardzo tego potrzebowaliśmy. Ale mówiąc o roli młodych w obronie życia, chciałbym jeszcze przypomnieć głośny ostatnio przypadek 19-letniego Stephena Suttona, który w maju zmarł na raka po czterech latach choroby. W ostatnich miesiącach życia za pośrednictwem Facebooka przeprowadził wielką zbiórkę pieniędzy dla chorych nastolatków. Udało mu się uzbierać ponad 4 mln funtów. Było to wspaniałe świadectwo młodego człowieka, który pomimo choroby chciał żyć do końca. Ten człowiek na swym szpitalnym łóżku pokazał Brytyjczykom, że warto żyć. W ten sposób okazał się wielkim propagatorem tego, co uczy Kościół, choć sam nie był katolikiem – wskazywał ks. abp. Smith.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj