Stańmy w obronie praw każdego dziecka

Wiele mówi się o prawach dzieci zwłaszcza 1 czerwca, w dniu ich święta. Jednak w kwestii prawa do życia każdego poczętego dziecka panuje zmowa milczenia. W piątek w 17 miastach Polski odbędą się pikiety wzywające do obrony tych, którzy nie mogą bronić się sami, w obronie dzieci poczętych zagrożonych aborcją.
– Chcemy pobudzić do działania ludzi sumienia, zwrócić uwagę na skandal, który się dzieje. W Polsce są zabijane dzieci, u których istnieje zaledwie podejrzenie choroby, w tym zabija się dzieci poczęte z zespołem Downa. Do aborcji dochodzi nawet pod koniec szóstego miesiąca ciąży, czyli zabija się dzieci, które zdolne są już do życia poza organizmem matki – zarzuca Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO – Prawo do Życia, która jest organizatorem pikiet.

W roku 2010, według sprawozdania Rady Ministrów, w polskich szpitalach straciło życie przez aborcję 641 dzieci. Wśród nich aż 614 pozbawiono życia właśnie dlatego, że podejrzewano o to, iż są chore lub mają wady genetyczne. Tym praktykom przeciwstawia się klub Solidarnej Polski, wspierany przez organizacje pro-life. Wczoraj jego członkowie złożyli w Sejmie projekt noweli zakazującej aborcji ze względu na prawdopodobieństwo upośledzenia lub nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu dziecka poczętego.

– W polskich szpitalach mordowane są dzieci poczęte. Co dwie sekundy wskutek aborcji na świecie ginie troje nienarodzonych dzieci. Naszą pikietą chcemy zwrócić uwagę na ich hekatombę – podkreśla Jacek Kotula z rzeszowskiego oddziału Fundacji PRO – Prawo do Życia. Pikieta w Rzeszowie zostanie zorganizowana na ul. 3 Maja (przy dzwonnicy) w samo południe. W stolicy pikieta w obronie życia odbędzie się przed Sejmem o godzinie 9.30. Zgromadzenia organizowane są też w innych miastach: Bielsku-Białej, Legnicy, Gdyni, Katowicach, Olsztynie, Łodzi, Poznaniu, Nowym Sączu, Białymstoku, Wrocławiu, Krakowie, Malborku, Gdańsku, Lublinie, Bydgoszczy. Szczegółowe informacje na temat miejsca i czasu zgromadzeń można znaleźć na stronie www.stopaborcji.pl. Tego typu akcje, jak czuwania, pikiety, w miejscach publicznych pod szpitalami mają duży wpływ na personel medyczny. Przykładem niech będzie wystawa „Wybierz Życie” prezentująca plakaty dzieci zabitych w wyniku aborcji. Budzeniu świadomości i sumień służy ogólnoświatowa kampania „40 days for life”, która została już przeprowadzona w ponad czterystu miastach świata (głównie w USA). Dzięki niej udokumentowano, że w wyniku tej akcji 5045 kobiet zrezygnowało z aborcji, 61 pracowników przemysłu aborcyjnego zaprzestało uczestniczenia w tym procederze, a 21 klinik zostało zlikwidowanych.

Także w pierwszym tygodniu czerwca Międzynarodowy Ruch Antyaborcyjny „Wojownicy Życia” przeprowadzi kampanię na rzecz ochrony życia od poczęcia w Rosji, na Ukrainie, w USA, Polsce i Kanadzie. Ruch uważa, że prawo do zabijania nienarodzonych dzieci jest sprzeczne z ustawą zasadniczą. Poparciem tego apelu będzie pikieta przed ambasadą Rosji w Warszawie, którą zaplanowano na 1 czerwca.


drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl