Nagroda dla Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia otrzyma dziś Europejską Nagrodę Obywatelską. Uroczyste wręczenie odbywa się obecnie w siedzibie Episkopatu w Warszawie.

Nagroda jest  przyznawana przez Parlament Europejski osobom i organizacjom szczególnie zasłużonym w obszarach ważnych dla Europy.

Uzasadnienie dla którego przyznano wyróżnienie może wskazywać, że Karta Podstawowa UE zawiera prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci – mówi Paweł Wosicki Prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

– Ponieważ tytułem do odebrania nagrody było tak to jest napisane – promocja karty spraw podstawowych UE co rozumiem, że w ten sposób pośrednio przyznano, że karta praw podstawowych zawiera także prawo do życia także od momentu poczęcia. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia z tego jest znana, że przede wszystkim walczy o prawo do życia dla wszystkich osób w tym szczególnie dla tych najbardziej zagrożonych czyli dla dzieci poczętych oczywiście bez żadnych wyjątków. Więc odbieram tą nagrodę jako pewnego rodzaju uznanie do tego sposobu myślenia. I oby tak było, oby Parlament Europejski zawsze pokazał się w tym duchu bo wiemy że to różnie bywa i te sygnały z Parlamentu Europejskiego są bardzo różne – powiedział Paweł Wosicki.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia powstała w 1992 roku i zrzesza obecnie 130 ruchów broniących życia i rodziny.

Sprawa obrony życia jest wieloaspektowa stąd federacja która jest przede wszystkim głosem dzieci poczętych nienarodzonych, popiera także wszelkie działania wspierające rodziny – dodaje prezes.

Staramy się występować i brać udział przede wszystkim w publicznej debacie. Występować w różnych sprawach związanych przede wszystkim z ochroną życia poczętego, dzieci poczętych. Natomiast także szerzej, wszelkie działania prorodzinne. Widzimy, że obrona życia to także obrona rodziny, moralności publicznej, to także walka o właściwe wychowywanie młodzieży. Widzimy w wielu aspektach tą ustawę obrony życia – dodaje Paweł Wosicki.

Wypowiedź Pawła Wosickiego:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj