Szydło: Sprawy polskie należy rozwiązywać w Polsce

Zgodziliśmy się, że sprawy polskie należy rozwiązywać w Polsce – podkreśliła premier Beata Szydło po spotkaniu z szefami klubów parlamentarnych.

Szefowa polskiego rządu poinformowała też, że będzie reprezentowała nasz kraj za tydzień na debacie w Parlamencie Europejskim. Dzisiejsze spotkanie premier oceniła, jako dobre i potrzebne.

– Zgodziliśmy się, co do tego, że sprawy polskie należy rozwiązywać w Polsce. Źle się stało, że zostały przeniesione na arenę międzynarodową, ale zrobimy wszystko, aby ta sytuacja się uspokoiła. Te nieuprawnione i nieprawdziwe informacje dotyczące sytuacji w naszej Ojczyźnie trzeba wyjaśnić. Rząd polski podejmie wszystkie działania. Jestem gotowa i dla mnie jest oczywistością, że moją rolą na forum UE jest prezentowanie polskiego stanowiska i obrona dobrego imienia Polski oraz odkłamanie nieuprawnionych opinii na temat naszego kraju – oznajmiła Beata Szydło.

Premier poinformowała też, że odbędą się kolejne spotkania z liderami klubów parlamentarnych oraz, że w najbliższym czasie szef MSZ przedstawi też informację na temat polityki zagranicznej.

W dzisiejszym spotkaniu w gmachu KPRM uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych, w tym m.in. Marek Jakubiak.

W rozmowie z reporterem Tv Trwam, wiceszef klubu Kukiz’15 powiedział, że takie spotkania są potrzebne, podobnie jak polska odpowiedź na nieuprawnioną krytykę naszego kraju przez niemieckiego polityka – szefa Parlamentu Europejskiego Martina Schulza.

– Pan Schulz powinien zająć się sprawami Niemiec. Widać, że większe problemy dzieją się w Niemczech, a nie w Polsce. W naszym kraju zachodzi zmiana władzy. Z tego względu interesy niemieckie w Polsce mogą być zagrożone.  Proszę zwrócić uwagę, że Hiszpania, Francja nie protestują. Jedynie Niemcy „wrzeszczą ile wlezie”. Proszę ich zrozumieć – tracą wpływy w Polsce. Użyją wszelkiej retoryki i możliwości, żeby te wpływy stracić w jak najmniejszym zakresie – wyjaśnił Marek Jakubiak.

Szef PE porównał politykę polskiego rządu do działań prezydenta Rosji Władimira Putina. Inny niemiecki polityk Komisarz UE ds. gospodarki, Guenther Oettinger, opowiedział się za objęciem Polski nadzorem KE.

Jutro w Komisji Europejskiej za zamkniętymi drzwiami odbędzie się debata na temat praworządności w Polsce. W przyszły wtorek o sytuacji w Polsce debatować ma Parlament Europejski.

W związku z tym Minister do spraw europejskich Konrad Szymański udał się dziś do Brukseli. Ma przedstawić informacje dot. sytuacji wokół TK oraz tzw. ustawy medialnej.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl