Protest przeciw decyzjom NFZ

Przed siedzibą dolnośląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia protestowali związkowcy. Sprzeciwiają się polityce NFZ zwłaszcza pod kątem wyceny procedur medycznych.

W proteście wzięli udział działacze z Wrocławia i Jeleniej Góry. Pikieta ma na celu zaprotestowanie przeciwko błędnej, dyskryminującej, szczególnie publiczną służbę zdrowia, polityce „naszego” Oddziału NFZ, niejasnym kryteriom przyznawania kontraktów, niezmienionej od lat cenie za punkt – mówi Hanna Trochimczuk-Fidut – przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ w woj. dolnośląskim.     

– Zbliża się koniec roku, ustawa o lecznictwie mówi, że jeżeli na koniec roku jednostki służby zdrowia będą miały długi to obligatoryjnie zostaną przekształcane w spółkę prawa  handlowego. A potem jeżeli będą się dalej zadłużały – a będą się zadłużały dlatego, że NIK skontrolował sprywatyzowane jednostki służby zdrowia, które się dalej zadłużają – po prostu zostaną zlikwidowanepowiedziała Hanna Trochimczuk-Fidut.

Działanie dolnośląskiego NFZ uderzają przede wszystkim w pacjentów, którzy nie będą mieli się gdzie leczyć. Te placówki, które nie zostaną zlikwidowane nie będą w stanie przyjąć wszystkich pacjentów.

-To jest tragedia, ukryta eutanazja. Pani dyrektor naszego NFZ trzy miesiące przed końcem roku wypowiedziała kontrakty całej specjalistycznej grupie ambulatoryjnej. Kontraktu nie podpisano z 600 jednostkami. W związku z tym powstał niesamowity chaos w służbie zdrowia. Wszyscy pacjenci z tych jednostek służby zdrowia szukali lekarzy specjalistów. To jest horror co się w tej chwili dzieje – dodała Hanna Trochimczuk-Fidut.

Wypowiedź Hanny Trochimczuk-Fidut


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl