Pikieta w Malborku

Pikieta w Malborku na Placu Jagiellończyka
w czwartek 01 czerwca 2012r. w godzinach 16.00-17.00

1 czerwca, w Dzień Dziecka, Fundacja Pro – prawo do życia przypomni o dzieciach zabijanych w państwowych szpitalach w majestacie prawa. W 17 miastach Polski odbędą się pikiety wzywające do obrony tych, którzy nie mogą bronić się sami.

Misją lekarzy jest ratowanie ludzkiego życia, a szczególną troską powinno się otaczać dzieci chore. Niestety tak się nie dzieje. W roku 2010, według sprawozdania Rady Ministrów, w polskich szpitalach straciło życie 614 dzieci podejrzanych o to, że są chore lub mają wady genetyczne, na przykład dzieci z Zespołem Downa. Takie dzieci zabija się nawet w 24 tygodniu ciąży, kiedy zdolne są już do życia poza organizmem matki. Sprzeciwiamy się barbarzyństwu, które hańbą okrywa Państwo Polskie, tolerujące, a nawet organizujące ten odrażający proceder.

Celem pikiet jest mobilizacja opinii publicznej w obronie najsłabszych. Chodzi nam o przypomnienie wszystkim dorosłym o odpowiedzialności za prawo obowiązujące w demokratycznym kraju, jakim jest Polska. Przede wszystkim dotyczy to polityków, ale odpowiedzialność ponosi każdy z nas, który obojętnie odnosi się do zabijania najsłabszych. Chcemy pobudzić do działania ludzi sumienia.

Pikiety będą powtarzane sukcesywnie, a akcja będzie się rozszerzać. Lista miast, w których odbędą się pikiety, z podaniem miejsca i godziny jest dostępna na stronie www.stopaborcji.pl. Informacja o pikietach znajduje się również na facebooku.

W Malborku pikieta odbędzie się 1 czerwca, w godzinach 16.00 – 17.00 na Placu Jagiellończyka.
Osobą odpowiedzialną za kontakt z mediami jest Wojciech Ciok, wojciech.ciok@stopaborcji.pl, tel. 609499047.

drukuj