Dyskusja bez środowisk Pro-Life

Dyskusja o projekcie zwiększenia zakresu ochrony dziecka poczętego, bez środowisk Pro-Life. O projekcie zmian w Kodeksie karnym przygotowanych przez Komisję Kodyfikacyjną przy ministrze sprawiedliwości będą dziś rozmawiać prawnicy, lekarze i bioetycy.

Sekretarz komisji Beata Wiraszka-Bereza w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” stwierdziła, że zaproszenie dostali m.in. przedstawiciele organizacji kobiecych, a także zbliżonych do Pro-Life. Sekretarz Wiraszka-Bereza zapewnia, że spotkanie jest otwarte dla mediów, a ze spotkania będzie dostępne nagranie.

Dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka na łamach gazety stwierdził wprost – zostaliśmy pominięci. Także Mariusz Dzierżawski, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” przyznaje, że nic nie słyszał o tym spotkaniu.

Członek zarządu Fundacji Pro – Prawo do Życia podkreśla, że działania na rzecz życia (a przede wszystkim duże zaangażowanie społeczne) wskazują na to, że ten czynnik społeczny powinien być uwzględniany w szerszym zakresie niż do tej pory.

– Staramy się brać udział w debacie społecznej i myślę, że nam się to udaje. Przez rozmaite wydarzenia docieramy do szerokiej publiczności. Z drugiej strony to jest tak, że jeśli ktoś robi coś dobrego, to trzeba się z tego cieszyć, niekoniecznie musimy być za każdym razem obecni, chociaż byłoby nam bardzo miło, gdybyśmy dostali zaproszenie – powiedział Mariusz Dzierżawski.

Spotkanie konsultacyjne ma stanowić pewną formę dalszych prac nad projektem. Projekt zmian w Kodeksie karnym został przygotowany w listopadzie przez poprzedni skład Komisji Kodyfikacyjnej pod przewodnictwem prof. Andrzeja Zolla.

W myśl proponowanych zmian dotychczasowy art. 152 par. 1 Kodeksu karnego mówiący, że „Kto za zgodą kobiety przerywa jej ciążę podlega każe pozbawienia wolności do lat 3”, miałby otrzymać brzmienie: „Kto powoduje śmierć dziecka poczętego niezdolnego do samodzielnego życia poza organizmem matki, podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl