fot. PAP/Leszek Szymański

Min. Adam Niedzielski zapowiedział plan naprawy służby zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział plan naprawy służby zdrowia. Szczegóły inicjatywy resort zamierza przedstawić pod koniec września.

Kryzys wywołany tzw. pandemią uderzył także w polską służbę zdrowia.

– Bycie w izolacji czy względnym odosobnieniu przez te ponad pół roku spowodowało duży przyrost problemów zdrowotnych w Polsce – stwierdził Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Profilaktyka, konsultacje ze specjalistami czy inne badania zostały przez sytuację epidemiczną w wielu przypadkach zaniechane bądź zaniedbane. Czas to nadrobić – mówił na antenie Radia Zet minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Będę starał się w najbliższym czasie zaproponować taki recovery plan, który traktuje już nie tylko o zwiększeniu dostępności, ale też o odbudowie zdrowia – wskazał szef resortu zdrowia.

Plan naprawy ma skupiać się na trzech głównych założeniach: powrocie do profilaktyki oraz zniesieniu limitów w specjalistyce, co jest jednoznaczne ze zwiększeniem skali wizyt u lekarzy specjalistów. Trzeci element tzw. recovery plan ma dotyczyć onkologii i kardiologii. Szczegóły – jak zapowiedział szef resortu – mamy poznać pod koniec września.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl