Poczta Polska przywróciła wysyłanie przesyłek do Chin

Poczta Polska po trzymiesięcznej przerwie związanej z COVID-19 przywróciła możliwość wysyłania przesyłek do Państwa Środka – poinformowała spółka. Przesyłki można już wysyłać do 46 krajów – dodano.

Jak podała w komunikacie Poczta, stopniowe przywracanie zagranicznych usług pocztowych jest uzależnione od znoszenia ograniczeń w transporcie oraz od uzgodnień z partnerami Poczty Polskiej za granicą.

Spółka wskazała, że linie lotnicze, z których na co dzień korzystała, ograniczyły liczbę lotów bądź je całkowicie zawiesiły, co w przypadku krajów takich jak USA i Kanada oznacza wydłużone oczekiwanie na transport lotniczy dla przesyłek priorytetowych oraz dłuższą drogę morską dla przesyłek ekonomicznych.

„Pomimo utrudnień transportowych polski operator pocztowy – we współpracy z innymi operatorami oraz firmami logistycznymi – poszukuje nowych połączeń stale rozszerzając możliwości wysyłania przesyłek za granicę. Aktualnie na liście państw, do których można już wysłać przesyłkę pocztową jest 46 krajów” – czytamy.

„Jesteśmy w stałym kontakcie z przewoźnikami i zagranicznymi operatorami pocztowymi, aby przywracać obsługę przesyłek ekonomicznych, priorytetowych i kurierskich do kolejnych krajów. Wiemy, że jest to kluczowa dla polskich przedsiębiorców oferujących swoje produkty na międzynarodowym rynku eCommerce” – powiedział, cytowany w komunikacie, wiceprezes Poczty Polskiej ds. sprzedaży Grzegorz Kurdziel.

Spółka przypomniała, że wysyłanie przesyłek do Chin zostało wstrzymane na początku lutego br., kiedy zawieszono polskie połączenia lotnicze z tym krajem. Następnie 14 marca, wobec braku stałych połączeń lotniczych, Poczta Polska zdecydowała o zawieszeniu przyjmowanie przesyłek wysyłanych do pozostałych krajów.

Dodała, że niezwłocznie przystąpiono do poszukiwania innych możliwości transportu i przywracania ruchu listów i paczek do kolejnych krajów europejskich i pozaeuropejskich. Obecnie wykorzystywany jest głównie transport drogowy i morski. Przed pandemią międzynarodowa wymiana przesyłek opierała się głównie na transporcie lotniczym, umożliwiającym szybkie dostawy – podano.

W pierwszej kolejności przywrócono możliwość wysyłania listów i paczek ekonomicznych oraz priorytetowych. Od 8 maja br. zagraniczne przesyłki EMS zostały uruchomione do: Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy i Niemiec, a przesyłki GLOBAL Expres rozszerzono o: Danię, Estonię, Finlandię, Litwę i Łotwę; wcześniej była możliwość nadawania przesyłek GLOBAL Expres także do Niemiec.

Poczta Polska, zatrudniająca ponad 80 tys. pracowników, ma sieć ponad 7500 placówek, filii i agencji pocztowych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl