fot. PZPS

Poczta polska wydała znaczki poświęcone siatkarzom

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn już niebawem rozpoczną się w Polsce. Turniej odbędzie się w dniach od 24 sierpnia do 3 września. Z tej okazji Poczta Polska wyemitowała okolicznościową serię znaczków. Wczoraj, w siedzibie Poczty Głównej w Krakowie, odbyło się uroczyste wprowadzenie do obiegu czterech znaczków, poświęconych polskim siatkarzom.

Prezentacji znaczków dokonali siatkarze: Dawid Konarski, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka i Jakub Kochanowski. Autor projektu Jarosław Ochendzan. zawarł na czterech znaczkach wizualizacje postaci zawodników w trakcie gry. Przedstawiają siatkarza podczas zagrywki, przyjęcia, ataku i bloku. W arkusiku znaczki są tak ułożone, jakby siatkarze rozgrywali ze sobą mecz. Wszystko to jest nałożone na tle symboli miast gospodarzy: Gdańska, Katowic, Szczecina i Krakowa.

– Chciałem zachęcić Państwa, żebyście pamiętali o tym, żeby korzystając z tego nowego znaczka – obiegowego – bo będzie dostępny w sprzedaży, będzie go można kupić, nalepić na kartkę, wysłać do mamy, taty, babci, dziadka, znajomych, najbliższych i w ten sposób też propagować tę ideę sportu – podkreśla Tomasz Dąbrowski, członek zarządu Poczty Polskiej S.A.

To nie pierwszy sportowy znaczek wydany przez Pocztę Polską – przypomina prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk, który z nadzieją patrzy na tegoroczne mistrzostwa.

– Poczta Polska słynie z tego, nie tylko w Europie, ale również na świecie, że wydaje najpiękniejsze sportowe znaczki i nie tylko, bo również inne serie są bardzo cenione. Każdy filatelista, który jest znaczącą postacią na świecie, musi mieć znaczki z Poczty Polskiej i z tego się bardzo cieszymy. Co do mistrzostw to chciałbym, żeby historia się powtórzyła, bo w 2014 roku Poczta Polska wydała znaczek i zdobyliśmy mistrzostwo świata. W tym roku również wydała taki znaczek – akcentuje Jacek Kasprzyk, prezes PZPS.

TV Trwam News/RIRM

drukuj