fot. PAP/Mateusz Marek

[TYLKO U NAS] J. M. Jackowski o zwłoce TK w sprawie obrony życia: Uważam, że lata zostały zmarnowane, dlatego że pierwszy wniosek do Trybunału był bodajże z końca 2017 roku i nie został on rozpatrzony przez TK

Uważam, że lata zostały trochę zmarnowane, dlatego że pierwszy wniosek do Trybunału Konstytucyjnego był bodajże z końca 2017 roku i nie został on rozpatrzony przez TK. Wniosek, który został rozpatrzony 22 października 2020 roku, był wnioskiem z grudnia 2019 roku. Było wiadomo, że są wnioski w Trybunale i można było się przygotować – powiedział senator Jan Maria Jackowski w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Jan Maria Jackowski zwrócił uwagę, że Solidarna Polska przygotowała projekt w sprawie wsparcia państwa dla osób wychowujących chore dzieci. Nad podobnym projektem ma pracować także rząd.

– Wiemy, że w tej sprawie jest projekt Solidarnej Polski „Za życiem”, który określa wsparcie ze strony państwa dla osób, które znalazły się w tej trudnej sytuacji życiowej. Wiemy ponadto, że trwają równolegle prace w resorcie rodziny. Lada chwila należy spodziewać się rządowego projektu. Sądzę, że oba projekty będą procedowane w parlamencie, aby jak najszybciej stało się to prawem i weszło w życie. Filozofia obu projektów zmierza do maksymalnego zabezpieczenia wsparcia, które jest potrzebne zarówno przed narodzeniem, jak i bezpośrednio po narodzeniu. Problem, który niestety nadal będzie wymagał rozwiązania, to kwestia późniejszego systemowego wsparcia dla dzieci i ich rodziców, jeżeli chodzi o specjalne świadczenia – mówił gość „Aktualności dnia”.

Trybunał Konstytucyjny zwlekał kilka lat z zajęciem realnego stanowiska w obronie życia ludzkiego.

– Uważam, że lata zostały trochę zmarnowane, dlatego że pierwszy wniosek do Trybunału Konstytucyjnego był bodajże z końca 2017 roku i nie został on rozpatrzony przez TK. Wniosek, który został rozpatrzony 22 października 2020 roku, był wnioskiem z grudnia 2019 roku. Było wiadomo, że są wnioski w Trybunale i można było się przygotować. Ważne jest, aby prowadzić szeroką kampanię społeczną promującą szacunek do życia ludzkiego i przedstawiającą jego wartość – powiedział senator.

Polityk podkreślił potrzebę dyskusji pokazującej i promującej wartość życia. Przypomniał także, że w 1996 roku o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR zaprosił do Polski dr. Bernarda Nathansona, nawróconego aborcjonistę.

– Z jednej strony mamy w tej chwili ofensywę zła i tych, którzy mówią, że można zabijać dzieci nienarodzone na żądanie. Z drugiej strony za mało jest dyskusji pokazujących i promujących wartość życia. To olbrzymi obszar do przepracowania. Przypomnę, że to nie kto inny jak Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk zaprosił do Polski w 1996 roku nieżyjącego już dr. Bernarda Nathansona, który był najpierw wielkim zwolennikiem cywilizacji śmierci i sam dokonał kilku tysięcy aborcji, później doznał nawrócenia i był autorem słynnego filmu „Niemy krzyk”, który wywołał wstrząs, ponieważ pierwszy raz pokazał w filmowy sposób, na czym polega aborcja – wskazał Jan Maria Jackowski.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem senatora Jana Marii Jackowskiego można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl