fot. twitter.com/PremierRP

Premier: Deficyt budżetowy za 2020 rok będzie niższy od planowanego

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o tym, że deficyt budżetowy za cały ubiegły rok będzie o blisko 25 mld zł niższy od planowanego. Nowelizacja ustawy budżetowej na 2020 rok zakładała deficyt na poziomie blisko 110 mld zł.

Na podstawie informacji, jakie przekazał w mediach premier, można stwierdzić, że dziura budżetowa może być o jedną czwartą niższa.

Ekonomiści podkreślają, że jest to bardzo dobry wynik. Prof. Zbigniew Krysiak zauważył, iż potwierdza to słuszność działań rządu.

– Znakomity wynik przy bardzo hojnym wspieraniu gospodarki i przedsiębiorstw w okresie pandemii. To wsparcie spowodowało taki efekt, iż mamy najlepsze wyniki, najniższe bezrobocie, a polska gospodarka dobrze funkcjonuje. To oznacza, że to było efektywne. Działania, instrumenty były dobrze dobrane, a świadczy o tym deficyt niższy o 25 miliardów. Wpłynęły na to przychody podatkowe, które wpłynęły. Nasz eksport przerósł import – powiedział prof. Zbigniew Krysiak.

Rząd planował na 2020 rok zrównoważony budżet. Deficyt wymusiła pandemia koronawirusa.

Premier Mateusz Morawiecki wyraził oczekiwanie, że w tym roku nastąpi silne odbicie gospodarcze. Tegoroczna ustawa budżetowa zakłada deficyt na poziomie ponad 82 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl