fot. PAP

Warszawski Marsz Świętości Życia

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Świętości Życia. W poniedziałek bowiem przypada Dzień Świętości Życia. Został on wprowadzony w 1998 roku przez Episkopat Polski w odpowiedzi na wezwanie Ojca św. Jana Pawła II, które zawarł w encyklice „Evangelium Vitae.

Eucharystia w intencji obrony życia sprawowana była w katedrze pw. św. Floriana i św. Michała Archanioła na warszawskiej Pradze. Przewodniczył jej ks. abp Henryk Hoser, ordynariusz warszawsko-praski. Msza św. koncelebrowana była również w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

Po zakończonych Eucharystiach wierni spotkali się pod Kolumną Zygmunta na starówce i uformowali wspólny pochód, który przeszedł ulicami Warszawy.

– Wyszły dwa marsze; jeden z katedry św. Floriana na Pradze, który prowadził ks. abp Henryk Hoser otoczony rycerzami Jana Pawła II oraz wiernymi. Drugi marsz wyruszył z archikatedry św. Jana Chrzciciela. Przewodził mu ks. kard. Kazimierz Nycz. Tegoroczne hasło marszu to: „Dzieci są super”. Atmosfera panująca na marszu była bardzo radosna i pokojowa, skandowaliśmy bardzo pozytywne hasła, afirmujące życie, rodzinę, świętość życia. Spotkaliśmy się na placu pod Kolumną Zygmunta, stamtąd połączone siły dwóch diecezji poszły pod kościół św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, gdzie obejrzeliśmy pantomimy. Po czym księża arcybiskupi warszawscy pobłogosławili wiernych – powiedział ks. Krzysztof Bodecki z Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej.

RIRM

drukuj