fot. sxc.hu

Próba legalizacji tzw. eutanazji w Hiszpanii

Księża biskupi w Hiszpanii wzywają do zaniechania prac parlamentu nad legalizacją tzw. eutanazji. Podkreślają, że nie ma takiej nieuleczalnej choroby, która nie pozwalałaby opiekować się drugim człowiekiem.

Rząd Hiszpanii chce zalegalizować tzw. eutanazję pod hasłem „prawa do godnej śmierci”.

– Odsłona cywilizacji śmierci – ocenił Henryk Kuczaj, konsultor Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Projekt, nad którym toczą się prace, przewiduje, że tzw. eutanazja miałaby zostać sfinansowana ze środków państwowych, tzn. z podatków. Zgodę na śmierć miałby wyrazić sam pacjent. Do tego potrzebna będzie opinia co najmniej dwóch lekarzy. Księża biskupi w Hiszpanii zwracają uwagę, że regulacje forsowane przez obóz rządzący to brak szacunku dla ludzkiego życia.

 „Dążenie do legalizacji eutanazji ogranicza pojęcie człowieczeństwa i daje pole wolności, która nie ma związku z odpowiedzialnością” – oświadczył Episkopat Hiszpanii.

Drogę do legalizacji tzw. eutanazji w Hiszpanii otwiera odrzucenie przez Kongres Deputowanych, niższą izbę parlamentu, projektu ustawy o opiece paliatywnej.

– Cudowną rzeczą, na jaką wskazał Episkopat Hiszpanii, jest to, że nie ma takiej nieuleczalnej choroby, która nie pozwalałaby opiekować się człowiekiem. Jakakolwiek nieuleczalność choroby nie może być kryterium wartości człowieka – podkreślał Henryk Kuczaj.

Księża biskupi wezwali do zaniechania prac nad legalizacją tzw. eutanazji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl