Narodowy Marsz dla Życia w Rzymie

Ulicami Rzymu przejdzie dziś III Narodowy Marsz dla Życia. To sprzeciw wobec zabijania niewinnych dzieci i legalizacji tzw. aborcji, wprowadzonej we Włoszech 22 maja 1978 r.  

Organizatorzy chcą, aby Rzymski Marsz dla Życia poprzez miejsce oraz międzynarodową reprezentację był kolejnym znakiem pierwszeństwa prawa do życia dla tych, którzy nie mają głosu.

– To, że na marsz przybędą organizacje z wielu państw świata jest sygnałem, że nie godzimy się na zabijanie dzieci nie tylko na terenie naszego państwa, ale tak naprawdę na całym świecie. W chwili obecnej medycyna, nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że życie zaczyna się od poczęcia. Dlatego trzeba je chronić od poczęcia do naturalnej śmierci, bez jakichkolwiek warunków i kompromisów, bez wyjątku powiedziała Joanna Szałata ze Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Głównym organizatorem marszu jest Komitet Narodowy Marszu dla Życia w Rzymie. W skład tego komitetu wchodzi bardzo wiele organizacji pro-life z Włoch. Organizatorzy oczekują, że tak jak w ubiegłym roku przybędą na niego delegacje z różnych krańców świata.

Z ramienia Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia na III Narodowy Marsz dla Życia w Rzymie wyrusza grupa szczecińskich obrońców życia skupionych wokół Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oraz Bractwa Małych Stópek. Polacy są oczekiwani na Marszu dla Życia w Rzymie wraz z wieloma Stowarzyszeniami i Fundacjami z całego świata. Papież Benedykt XVI napisał na Twitterze: „Dołączę do tych, którzy pójdą na Marsz dla Życia i modlę się, aby przywódcy polityczni chronili dzieci nienarodzone i promowali kulturę życia”.

Wypowiedź Joanny Szałaty


Pobierz Pobierz

 

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl