Pielgrzymka Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym

Dzisiaj do Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze przybędzie 16. Pielgrzymka Osób Więzionych i Represjonowanych w Stanie Wojennym.

W południe pątnicy uczestniczyć będą we Mszy św. Po pielgrzymce spotykają się w Sali Różańcowej na omawianiu spraw stowarzyszeń z całej Polski.

– Cały czas walczymy o to, żeby wynagrodzić ludzi, którzy walczyli o wolną Polskę. Oni cały czas są pomijani, państwo o nich w ogóle nie dba, nie interesuje się ich losem. A przecież ci ludzie walczyli o to, żeby dzisiaj było lepiej. W tej chwili żyją w nędzy i ubóstwie. Nie mogli pracować, bo byli wyrzucani z pracy, byli w więzieniach, byli internowani. W związku z tym ich emerytury są tak niskie, że nie mają za co żyć. Dlatego co roku spotykając się na Jasnej Górze, mówimy o tych sprawach. Pocieszamy tych ludzi, ale poza modlitwą nie jesteśmy w stanie nic dla nich zrobić – powiedziała Anna Rakocz, organizator pielgrzymki.

Osoby Więzione i Represjonowane w Stanie Wojennym spotykają się na Jasnej Górze w każdą drugą niedzielę maja.

Przewidywany porządek Pielgrzymki Osób Więzionych

i Represjonowanych w Stanie Wojennym:

Godz. 11.00. Zbiórka przy pomniku Kardynała Stefana Wyszyńskiego,

Godz. 12.00.  Msza Święta,

Godz. 13.00. Po Mszy Św. złożenie kwiatów pod tablicą Solidarności,

Godz. 13.10. Spotkanie w Sali Różańcowej na Jasnej Górze – omówienie aktualnych spraw związanych ze Stowarzyszeniami.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl