fot. twitter.com/JasnaGoraNews

Jasna Góra przyłączyła się do akcji Light The Sky

Klasztor paulinów na Jasnej Górze przyłączył się do kampanii Light The Sky – w piątek wieczorem w częstochowskim sanktuarium, podobnie jak w wielu innych miejscach, rozbłysły światła, które były wyrazem podziękowań ratującym ludzkie życie podczas epidemii koronawirusa.

Jak podało Biuro Prasowe Jasnej Góry, Light The Sky to inicjatywa organizowaną przez techników estrady, oświetleniowców i dźwiękowców z całego świata. Akcja została zapoczątkowana w krajach Beneluksu. Dołączają do niej kolejne kraje, w piątek akcję przeprowadzono w Polsce.

Barwny pokaz świateł emitowanych z ołtarza na Szczycie Jasnogórskim był formą podziękowań dla walczących z epidemią medyków, ale też wyrazem solidarności z artystami. Jasna Góra dołączyła do 70 miast biorących udział w tej akcji.

„Jak wspominają organizatorzy, sektor kultury i techniki estradowej w czasie pandemii przeżywa ogromny kryzys. Akcja ta jest też wyrazem solidarności nie tylko z personelem medycznym, ale również z muzykami, artystami i całą branżą estradową” – podało biuro prasowe częstochowskiego sanktuarium.

PAP

drukuj