fot. flickr.com

W intencji poszanowania życia

W wielu miastach Polski – w święto świętych Młodzianków Męczenników – sprawowane były Eucharystie w intencji poszanowania ludzkiego życia. Ulicami między innymi: Poznania, Rzeszowa, Siedlec i Gdańska przeszły procesje.

W Rzeszowie X Marsz za Życiem rozpoczął się o godz. 17.15 przy pomniku Dzieci Nienarodzonych na Starym Cmentarzu. Następnie jego uczestnicy przeszli w kierunku bazyliki Ojców Bernardynów, gdzie o godz. 18.30 została odprawiona uroczysta Msza św.

Z kolei w Gdańsku obchody Święta Młodzianków Męczenników odbywały się pod hasłem: „Solidarni z życiem”. Uroczystość rozpoczęła Msza św.  w bazylice Świętej Brygidy o godz. 18.30. Podczas Eucharystii wiele osób podjęło duchową adopcję dzieci poczętych.

Obrońcy życia przypominają, że Święto Młodzianków jest szczególną okazją do refleksji, modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu.

– Federacja Ruchów Obrony Życia od kilkunastu lat wzywa, zachęca do celebracji Święta Młodzianków Męczenników. W wielu miejscach ta celebracja jest szczególna. Dlaczego to czynimy? Dlatego, że pamiętamy komu jest to święto poświęcone – młodziankom, dzieciom, które zostały przed wiekami zamordowane. Dzisiaj ten problem ma inne oblicze. Ma oblicze aborcji, eutanazji, ma oblicze środków poronnych, które są proponowane nawet młodym ludziom. Ono przypomina o tym, co się dzieje współcześnie. Zachęcamy, żeby z jednej strony przepraszać za wszystkie te działania, które są przeciwko życiu, ale też żeby zdać sobie sprawę jak wielkim darem życia zostaliśmy obdarowani – mówił Antoni Szymański, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Święto Młodzianków Męczennikówm upamiętnia Rzeź Niewiniątek dokonaną w Betlejem na rozkaz Heroda, namiestnika Galilei.

RIRM

drukuj