Częstochowa – „Adoracja dla Życia”

W piątek 21 lutego, o godz. 19.00 w Domu Wspólnoty Bożego Ojcostwa w Częstochowie odbędzie się spotkanie modlitewne „Adoracja dla Życia”.

Piątkowe wydarzenie jest częścią cyklu wieczornych adoracji odbywających się  każdego trzeciego piątku miesiąca. Ich główną treścią jest „Przychodzić do Tego, który jest życiem i prosić o życie”.

Spotkania rozpoczną się Eucharystią o godz. 19.00 z możliwością wcześniejszego złożenia intencji. Zaproszenie kierowane jest szczególnie do tych, którzy potrzebują doświadczyć „uzdrawiającej mocy Ojcowskiego błogosławieństwa”. Podczas każdej Mszy św., w cyklu „skandal miłosierdzia” głoszona będzie także homilia-kerygmat.

Po Eucharystii wierni będą kontemplować Najświętszą Hostię przed wystawionym w maleńkiej monstrancji Jezusem Chrystusem. Adoracja ta będzie swoistym przygotowaniem do następującego po niej sakramentu pojednania i pokuty.

Na wszystkich, którzy odczują potrzebę oczyszczenia swojego serca poprzez wyznanie grzechów w sakramencie spowiedzi czekać będą kapłani. Wspólnota zapewnia też o szczególnej modlitwie w intencji tych, którzy obawiają się wrócić do Boga i są od niego daleko.

Jeżeli ktoś zechce porozmawiać z kapłanem o Bogu i sobie, poza spowiedzią może liczyć także na kierownictwo duchowe – naukę słuchania Boga i rozeznawania się w Jego woli; księża obecni na adoracji będą do dyspozycji wiernych. Wszyscy, którzy „czują, że żyją na peryferiach człowieczeństwa, prawdy i wiary, tęsknią za powrotami do świata wiary, nadziei i miłości” podczas wieczoru będą mogli wziąć udział w spotkaniach, rozmowach, skorzystać z towarzyszenia braterskiego.

„Adorację dla Życia” zakończy błogosławieństwo ojcowskie, polegające na wzajemnej modlitwie za siebie i uczynieniu znaku krzyża na czole bliźniego, przy wypowiedzeniu słów: „Niech cię Bóg strzeże i błogosławi, niech rozpromieni nad tobą swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem”.

Szczegółowe informacje: http://ojcze.pl/aktualnosci/adoracja-dla-zycia.html

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl