fot. Tomasz Strąg

Pielgrzymka obrońców życia na Jasną Górę

Obrońcy życia przybywają na Jasną Górę. Celem ich dorocznej pielgrzymki jest gorąca modlitwa w intencji życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

25 marca obchodzony jest jako Dzień Świętości Życia, ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się liczne spotkania, koncerty i sympozja, na których propagowane są hasła za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci. Dzisiejsza pielgrzymka obrońców życia na Jasną Górę także wpisuje się w te obchody.

Rozpoczniemy o 9.30 Mszą św. koncelebrowaną przez ks. abp. Wacława Depo w Kaplicy Cudownego Obrazu. Następnie przejdziemy do Auli św. Jana Pawła II, gdzie odbędzie się blok tematyczny, będą referaty obrońców życia z całej Polski. To będzie dla każdego z nas wskazówka, co możemy zrobić. Całą pielgrzymkę zakończymy drogą krzyżową na Wałach Jasnogórskich o godz. 15.30, którą poprowadzi ks. prałat Stanisław Maślanka – mówi prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka Wojciech Zięba.

Zauważa też, że skala zjawiska tzw. aborcji w Polsce na szczęście maleje, stąd dzisiejsze spotkanie będzie miało także charakter dziękczynny.

TV Trwam News/RIRM

drukuj