fot. Tomasz Strąg

Prezes PiS spotka się z liderem hiszpańskiej partii Vox

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotka się dziś z Santiago Abascalą, liderem hiszpańskiej prawicowej partii Vox.

Poinformował o tym Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Politycy mają rozmawiać m.in. o przyszłym sojuszu oraz współpracy w Parlamencie Europejskim.

O znaczeniu przedwyborczych spotkań mówił politolog dr Grzegorz Piątkowski.

– Spotkania z pozostałymi liderami ugrupowań lub państw europejskich są istotne. Pokazują one, że Polska ma potencjał dyplomatyczny, aby odgrywać istotną rolę na scenie europejskiej. Spotkania pokazują także Polakom, że takie porozumienie jest możliwe i nie jest tak, jak mówi opozycja, że Polska jest izolowana w Europie. Te siły, które chciałyby dążyć do Europy zasadzającej się na wartościach ojców założycieli Unii Europejskiej, czyli m.in. na wartościach chrześcijańskich, takie siły są obecne, chcą się z nami spotykać i tego typu spotkania dochodzą do skutku – wskazał dr Grzegorz Piątkowski.       

Partia Vox została założona w 2013 r. Odwołuje się do wartości chrześcijańskich. Jest za ochroną życia dzieci nienarodzonych. Sprzeciwia się tzw. małżeństwom homoseksualnym, masowej imigracji i oddawaniu suwerenności narodowej Brukseli.

Według sondaży, partia może liczyć na 6 mandatów w Parlamencie Europejskim. Wybory w całej Unii odbędą się w dniach 23-26 maja.

RIRM

drukuj