XII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty na Jasnej Górze

Miłośnicy motocykli z całej polski modlili się na Jasnej Górze o bezpieczną jazdę i potrzebne łaski przed rozpoczęciem sezonu. Wszystko to w ramach XII Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego.

Centralnym punktem spotkania była Msza św. na Szczycie Jasnogórskim, której przewodniczył ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz, metropolita mińsko- mohylewski. W homilii zawierzył uczestników XII Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego Matce Bożej.

Spójrzcie się na tych ludzi, na tych motocyklistów, którzy przyszli tutaj do stóp Twoich, prosić Maryjo Twojej pomocy, Twojej opieki. Twego wstawiennictwa u Twego syna. Wyproś łaski dla nich, aby ich życie, aby ten sezon, który rozpoczynają był rzeczywiście sezonem głoszenia Ewangelii poprzez motocykl, poprzez modlitwę, poprzez przykład, który niosą – prosił ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz.

Po Mszy Św. Wiktor Węgrzyn, inicjator zlotów, odczytał rezolucję w której motocykliści potwierdzają solidarność ze wszystkimi motocyklistami świata, zapewniając im – na terytorium Polski – bezpieczeństwo i gościnność.

Dziś, kiedy funkcjonariusze gazet i telewizji polskojęzycznych posługując się kłamstwem, realizując antypolskie cele rozpętali nieznaną dotychczas w polskiej tradycji, w polskiej kulturze nagonkę na naszych gości, motocyklistów rosyjskich, zachęcając wręcz do fizycznej wobec nich przemocy – oświadczamy: motocykliści rosyjscy przez Polskę przejadą bezpiecznie, nie dopuścimy do żadnych awantur, zapewniamy im bezpieczny przejazd i gościnność taką jaką oni nam, motocyklistą Rajdu Katyńskiego od 14 lat zapewniają, i wszystkim naszym wyprawą na Wschód – czytamy w oświadczeniu.

Jak co roku, motocykliści przywieźli ze sobą maskotki dla dzieci z sierocińców w kraju i na kresach Rzeczypospolitej.

Transmisję uroczystości przeprowadziła TV Trwam.

 

 

RIRM

drukuj