Papież Franciszek otrzymał nagrodę Karola Wielkiego

Ojciec Święty Franciszek otrzymał w Watykanie nagrodę Karola Wielkiego. Jest ona przyznawana za zasługi w promowaniu pokoju i jedności w Europie.

Wcześniej papież Franciszek przyjął na prywatnej audiencji przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera, przewodniczącego Rady Europy Donalda Tuska i szefa Europarlamentu Martina Schulza. Papież spotkał się także z kanclerz Angelą Merkel.

Na uroczystości wręczenia nagrody obecni byli król Hiszpanii Filip VI, premier Włoch Matteo Renzi i wielu europejskich polityków.

W uzasadnieniu fundatorzy niemieckiej nagrody napisali, że Ojca św. Franciszka wyróżniono za „wybitne orędzia i znaki, które niesie jego pontyfikat, na rzecz pokoju i zrozumienia, współczucia i tolerancji, solidarności i ochrony stworzenia”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl