fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Obudźmy się ze snu obojętności i mierności

W Kościele obchodzimy dziś I Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Ojciec Święty wraz z nowymi kardynałami sprawował Eucharystię w Bazylice św. Piotra w Watykanie.

Papież Franciszek apelował dziś, by obudzić się ze snu obojętności i mierności, który przychodzi, gdy zapominamy o miłości, a dbamy jedynie o spokojne życie. [czytaj więcej]

– Bez porywów umiłowania Boga, bez oczekiwania na Jego nowość, stajemy się miernymi, letnimi, światowymi. I to niszczy wiarę, bo wiara jest przeciwieństwem przeciętności: jest żarliwym pragnieniem Boga – wskazał Ojciec Święty.

Nawiązując do rozpoczętego Adwentu papież Franciszek zaznaczył, że jest to czas, by przypomnieć sobie o bliskości Boga.

O Adwencie Biskup Rzymu mówił też w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański. Podkreślał, że czas ten jest nieustannym wzywaniem do nadziei: przypomina nam, że Bóg jest obecny w historii, aby ją doprowadzić do ostatecznego końca i do pełni, którą jest Chrystus.

– Pośród burz życia Bóg zawsze wyciąga do nas rękę i uwalnia nas od zagrożeń. Od nas zależy, czy będziemy się Go chwytać, aby nie pogrążyć się w otchłani i by, jak mówi św. Paweł: „Umacniał nas aż do końca, abyście byli bez zarzutu w dzień Pana” – podkreślił Ojciec Święty.

Papież Franciszek prosił o modlitwę za nowych kardynałów. Wcześniej wraz z nowo mianowanymi kardynałami spotkali się z papieżem-seniorem Benedyktem XVI.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl