fot. sxc.hu

Lekarze zacierają ślady po zagładzie dzieci z syndromem Down

Dramatyczne doniesienia z Wielkiej Brytanii ukazują, jak lekarze w tym kraju zacierają ślady po zagładzie dzieci z syndromem Downa poinformowało Radio Watykańskie.

W Radiu przytoczono dramatyczne dane o sytuacji dzieci z syndromem Downa w Wielkiej Brytanii: Na świecie trwa zagłada dzieci, chorych na zespół Downa. Tylko co dziesiątemu pozwala się przyjść na świat.

W Wielkiej Brytanii prawo pozwala na zabicie takiego dziecka, aż do ostatniego dnia ciąży, połowa takich tzw. aborcji w ogóle nie jest odnotowywana w oficjalnych aktach.

Tego szokującego odkrycia dokonała parlamentarna komisja śledcza. Do podjęcia tego dochodzenia skłonił ją fakt, że dane sporządzone dla potrzeb naukowych przez Krajowy Cytogenetyczny Rejestr Syndromu Downa różniły się wyraźnie od danych oficjalnych, którym dysponuje ministerstwo zdrowia.

Przepadano 994 przypadki z 2012 r. Wbrew obowiązującemu prawu ponad połowa z nich została zatajona. Przewodnicząca parlamentarnej komisji śledczej Fiona Bruce jest zdumiona biernością ministerstwa w tej kwestii. Odkryliśmy, że w co drugim przypadku zostało naruszone prawo. Ani jeden lekarz nie został jednak ukarany – oświadczyła brytyjska parlamentarzystka.

 

 

Radio Watykańskie/RIRM/TV Trwam News

drukuj