Wielka Brytania: eksperymenty nad genami nienarodzonych dzieci

Brytyjscy naukowcy rozpoczną eksperymenty nad genami nienarodzonych dzieci. Zmodyfikowane genetycznie zarodki mają być niszczone po 7 dniach. Zdaniem naukowców badania mają też rozwijać technikę in vitro.

Kontrowersyjny program może w przyszłości doprowadzić do „projektowania dzieci na zamówienie” – alarmują eksperci.

Niektórzy naukowcy wskazują, że tego rodzaju manipulacje mogą spowodować konsekwencje, które uwidocznią się dopiero po narodzinach dziecka lub nawet w następnych w pokoleniach.

Zachodnie media wskazują, że bieżący rok będzie naznaczony kryzysem migracyjnym i ekspansją eksperymentów genetycznych – mówi ks. prof. Paweł Bortkiewicz, bioetyk.

Przykład Wielkiej Brytanii ujawnia w sposób bardzo czytelny powiązanie trzech rzeczywistości – reprodukcji in vitro, diagnostyki preimplantacyjnej i eugeniki. To są rzeczywistości, które wiążą się ze sobą w bardzo ścisły i bardzo konkretny sposób. Musimy pamiętać, że nie da się tych rzeczywistości od siebie oddzielić. Jeżeli wyrażamy zgodę na in vitro, wyrażamy również zgodę w mniejszym lub większym stopniu na eugenikę człowieka. To jest problem ogromnie istotny dlatego, że on w sposób już ewidentny odsłania, że nie mamy tutaj do czynienia absolutnie z żadną medycyną czy chęcią leczenia człowieka, ale jest to zagadnienie projektowania i instrumentalizacji osoby ludzkiej – podkreśla ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Zgodę na rozpoczęcie tych badań, pierwszą tego rodzaju, wydał brytyjski Urząd ds. Ludzkiej Płodności i Embriologii.

W innych krajach, jak np. w USA i Chinach, na tego rodzaju badania nie jest potrzebne zezwolenie. W USA prawo zabrania wykorzystywania do badań nad modyfikacją zarodków funduszy federalnych.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl