Caritas Polska apeluje o oddawanie krwi

Po raz kolejny Caritas Polska podczas wakacji zwraca się z apelem o oddawanie krwi – szczególnie potrzebnej dla ofiar wypadków. Organizacja informuje jednocześnie, że ilość magazynowanej krwi w Centrum Krwiodawstwa zmniejszyła się do poziomu krytycznego.

Niedobór krwi w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa to problem powtarzający się każdego roku w okresie wakacji.

Bywa, że z powodu braków odpowiedniej grupy krwi w placówkach leczniczych, odwoływane są operacje.

Dlatego Caritas Polska wraz z diecezjalnymi Caritas od 2012 roku prowadzą kampanię społeczną „Podaruj Kroplę Miłości” zachęcającą do honorowego krwiodawstwa.

„Jest wśród nas wielu ludzi zdrowych, zdolnych do pomocy. Nie wahajmy się, ratujmy innym życie” – podkreśla Paweł Kęska, rzecznik Caritas.

– Poziom krwi w bankach krwi jest dramatycznie niski. W związku z tym, w całej Polsce Caritas diecezjalne we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa organizują zbiórki krwi na różne sposoby. Często są to krwiobusy, które po prostu przyjeżdżają w konkretne miejsca – często pod parafie, pod sanktuaria – gdzie wiadomo, że jest wielu ludzi dobrej woli. Są to także pomieszczenia parafialne, czy też inne. Wszystkich, którzy chcą się podzielić sobą, którzy są zdrowi, a niewiedzą jak to zrobić zapraszamy, aby oddawać krew. To najcenniejszy dar życia, jaki możemy naszym bliźnim ofiarować – zaznaczył Paweł Kęska.

Szczegółowe informacje kto, jak i gdzie może oddać krew znajdziemy na stronach Caritas Polska oraz Narodowego Centrum Krwi: www.carits.pl oraz www.nck.gov.pl

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl