fot. https://caritas.sk/

Caritas Diecezji Spišská ze Słowacji przekazała ponad 54 tys. euro dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej

W środę 29 września przedstawiciele Caritas Diecezji Spiskiej ze Słowacji wręczyli symboliczny czek i przekazali darowiznę w wysokości ponad 54 tys. euro na pomoc dla rodzin poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej, gdzie obecnie trwa budowa nowych domów.

„Gorąco dziękujemy Spišská Katolícka Charita za zorganizowanie zbiórki w parafiach i przekazanie 54 074,53 € ze zbiórki i dodatkowo 2000 € na wsparcie rodzin, których nieruchomości zostały zniszczone lub uszkodzone przez pożar w Nowej Białej” – napisała Caritas archidiecezji krakowskiej.

Ogromny, trwający kilkadziesiąt godzin pożar wybuchł 19 czerwca 2021 roku. Zgodnie z ustaleniami służb nadzoru budowlanego uszkodzonych w różnym stopniu zostało 25 budynków mieszkalnych, w których mieszkało 27 rodzin. Spłonęło lub zostało uszkodzonych około 25 zabudowań gospodarczych. Akcja była bardzo trudna ze względu na ścisłą zabudowę i na rolniczy charakter miejscowości, ponieważ część budynków gospodarczych była wypełniona sianem i słomą.

Już następnego dnia po zakończeniu pożaru z pomocą ruszyła Caritas Archidiecezji Krakowskiej, która przekazała w poniedziałek 21 czerwca transport trwałej żywności, nowej odzieży, pościeli, koców i ręczników oraz sprzęty gospodarstwa domowego (garnki, talerze, sztućce itp.), rękawiczki jednorazowe i środki dezynfekcyjne dla rodzin poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Wypłaciła też zapomogi w wysokości 5000 zł dla  rodzin, które straciły dach nad głową.

Około 5 mln zł pomocy przyniosła poszkodowanym zbiórka zorganizowana 27 czerwca 2021 r. na polecenie metropolity krakowskiego ks. abpa Marka Jędraszewskiego w parafiach archidiecezji krakowskiej.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl