Hiszpania: Caritas o 400 ofiarach Morza Śródziemnego

Nie możemy pogodzić się z tym, żeby te dramatyczne wydarzenia były zwykłymi wiadomościami, które ustępują miejsca następnym. W ten sposób hiszpańska Caritas zareagowała na śmierć 400 osób, które utonęły w Morzu Śródziemnym.

Hiszpańska Caritas wypowiedziała się w kategorycznym tonie w związku z utonięciem w Morzu Śródziemnym 400 imigrantów, także nieletnich.

„Nie chcemy ani nie możemy przyzwyczaić się do tych faktów – czytamy w komunikacie.

Każda z tych 400 osób miała imię i rodzinę. Miała swoją własną historię i marzenia. Były to istoty ludzkie takie jak my, jedyne i niepowtarzalne. Jako wierzący nie możemy zapomnieć, że były one naszymi braćmi i siostrami”. Nie ma nic bardziej obcego Ewangelii niż „kultura wykluczenia, która przenika dzisiaj nasze społeczeństwo“. Osoby, które utonęły, „były nieodzowne, aby budować społeczeństwo sprawiedliwe i braterskie, w jakie wierzymy” – podkreśla hiszpańska Caritas.

Dzisiaj wieczorem odbędzie się w Madrycie czuwanie modlitewne w intencji osób wykluczonych społecznie. Organizują je już po raz trzeci katolickie organizacje Caritas, Iustitia et Pax, Manos Unida, Redes i CONFER. Domagają się one od polityków, aby podjęli konkretne środki na rzecz rozwoju rzeczywiście ludzkiego, który położyłby kres nierówności i niesprawiedliwości, jakie dotykają szczególnie osoby najsłabsze.

Czuwanie modlitewne zostało zorganizowane w ramach szerszej akcji „Połącz się na rzecz sprawiedliwości“, która potrwa przez najbliższe tygodnie.

Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl