fot.caritaspoznan.pl

Samotni i bezdomni na Wigilii w Poznaniu

Ponad 1,5 tys. osób samotnych i bezdomnych zasiądzie dziś w Poznaniu do wspólnej wieczerzy. Podobnie jak w ubiegłym roku życzenia zgromadzonym złoży ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

To jedna z największych wigilii w Polsce. Po raz 13. organizuje ją Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Na stołach w jednej z hal Targów Poznańskich znajdzie się barszcz z uszkami, ryba czy kapusta z grzybami. Uczestnicy spotkania otrzymają także świąteczne upominki.

– Rokrocznie przygotowujemy miejsca na około 1600-1700 osób, bo tyle maksymalnie możemy pomieścić w hali, która jest wyznaczana od trzech lat na Wigilię. Dodatkowo, jeżeli byłaby taka sytuacja, że ktokolwiek by się nie zmieścił ze względu na limit miejsc – to dla nich mamy przygotowane paczki żywnościowe i upominek, żeby łatwiej było przeżyć ten świąteczny okres – mówi Dawid Szkudlarek z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

O osobach samotnych i zmagających się z trudnościami życiowymi nie zapomina w święta także działająca w Poznaniu Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka. Spotkanie połączone ze wspólną wieczerzą rozpocznie się o godz. 17.30 w siedzibie fundacji.

RIRM

drukuj