Poznań: Wielkanocne śniadania dla 500 potrzebujących

Ponad 500 samotnych i potrzebujących osób zasiadło w niedzielne przedpołudniem do stołów wielkanocnych i spożyło świąteczne śniadania przygotowane przez Fundację Pomocy Wzajemnej Barka oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Jak poinformował Edward Skoryna, z fundacji Barka, wśród osób, które zasiadły do wspólnego śniadania były osoby samotne i starsze. „Dla nich te spotkania są ważne, ponieważ to okazja do zawiązania więzi międzyludzkiej” – zaznaczył Edward Skoryna.

Na wielkanocnym stole były jajka, żurek staropolski, dwa rodzaje kiełbasy, bigos, sałatka, śledzie. Po śniadaniu uczestnicy spotkania zjedli deser oraz wypili kawę.

„Tradycyjnie był czas na występy artystyczne. Wśród naszych wychowanków oraz podopiecznych mamy osoby, które wykazują się predyspozycjami artystycznymi. W Wielkanoc nie może zabraknąć radosnych pieśni” – powiedział Edward Skoryna.

Dodał, że zorganizowanie śniadania nie byłoby możliwe bez pomocy sponsorów. Spotkanie wielkanocne połączone z Mszą św. przygotowała także Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Organizatorzy są przygotowani na przyjęcie ok. 150-200 ubogich oraz bezdomnych.

„Na stole znalazły się tradycyjne wielkanocne potrawy, czyli jajko, szynka, biała kiełbasa i żurek” – powiedział ks. Tomasz Ren. W wielkanocnym śniadaniu zorganizowanym przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej wziął udział metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl