Biegacze i rycerze wyruszyli do Rzymu

Sztafety 22 biegaczy i 9 rycerzy na koniach (ubranych w stroje z różnych epok) wyruszyło do Watykanu na kanonizację Papieży: bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. 

Wczoraj w kościele pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Bratianie odbyło się nabożeństwo wraz z błogosławieństwem dla uczestników wyprawy.W sztafecie udział biorą mieszkańcy m.in.: Brodnicy, Nowego Miasta Lubawskiego, Bydgoszczy, Mławy, Radzymina czy Wrocławia.

Pomysłodawcą sztafety jest Piotr Wisiński, pracownik starostwa  w Brodnicy oraz Andrzej Andrzejewski, dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury w Mszanowie.

Andrzej Andrzejewski powiedział, że pomysł narodził się z ośmioletniej już tradycji rajdu Bractwa Rycerskiego XXVI Chorągwi Zamku Bratian na Grunwald, do którego należy.

– Co roku jeździmy na Grunwald (w tym roku po raz 8.). Pomyśleliśmy, że jeżeli możemy zorganizować wyprawę na Grunwald, to dlaczego nie do Rzymu, kiedy okoliczności są epokowe i niepowtarzalne. Ruszamy z Bratiana do Brodnicy. Tam łączymy się z biegaczami i ruszamy w dłuższe trasy (średnio 300 km dziennie). Kolejne przystanki: Częstochowa, Zwardoń, Bratysława, Tarvisio, Ravenna, Asyż i Rzym – powiedział Andrzej Andrzejewski.

Każdy koń będzie miał do przebycia 30 km dziennie. Wyprawa będzie trwała tydzień.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl