fot. caritas.pl

„Paczka dla Wenezueli” pomoże przetrwać głodującym

Caritas Polska prowadzi akcję „Paczka dla Wenezueli”. Inicjatywa ma wspomóc mieszkańców tego kraju, który od 5 lat zmaga się z kryzysem humanitarnym.

W paczkach, które trafią do Wenezuelczyków znajdą się m.in. żywność i leki. Wsparcie jest skierowane szczególnie do osób mieszkających na granicy z Kolumbią.

Do udziału w akcji zachęca Maurycy Pieńkowski z Działu Komunikacji Caritas Polska.

– Obecnie, w pierwszej części programu, przygotowaliśmy ponad 9 200 paczek dla 575 rodzin oraz dla 6 jadłodajni, które znajdują się w pobliżu miejscowości Cúcuta przy granicy kolumbijsko-wenezuelskiej. „Paczka dla Wenezueli” jest to akcja czysto żywnościowa, która ma sprawić, że tutaj każda rodzina otrzyma paczkę, dzięki której będzie mogła przeżyć kolejny tydzień, a może nawet dwa – mówi przedstawiciel Caritas Polska.

Szacuje się, że blisko 94 proc. Wenezuelczyków żyje w ubóstwie. Obecny kryzys związany z epidemią koronawirusa pogorszył ich sytuację. Głoduje tam ośmiu na dziesięciu mieszkańców.

Więcej informacji na temat  akcji pomocowej i obecnej sytuacji w Wenezueli można znaleźć na stronie Caritas Polska [zobacz]. 

RIRM

drukuj