Finał akcji „Tornister pełen uśmiechów”

W Przemyślu odbędzie się finał akcji „Tornister pełen uśmiechów” organizowany przez Caritas Polska. Będzie on połączony z dniami patrona miasta – świętego Wincentego.

Tornistry zostaną wręczone na rynku miasta. W programie zaplanowano koncerty, pokazy i rekreacje rodzinne.

Pozostałe wyprawki uczniowie objęci akcją otrzymają od Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas.

Akcja „Tornister pełen uśmiechów” miała na celu wspomóc dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących. Najmłodsi otrzymają tornistry z wyprawkami szkolnymi.

Początek roku szkolnego to zazwyczaj czas, który kojarzy się rodzicom  z ogromnymi wydatkami. Wielu z nich musi brać kredyty by wyposażyć swoje pociechy do szkoły.

– Chcemy, aby dzieci z uśmiechem weszły w nowy rok szkolny, tzn. chodzi o pomoc w zebraniu rzeczy potrzebnych do szkoły, a więc przybory szkolne, plecak i jeżeli jest możliwość również i książki. W Polsce jest dużo dzieci, które żyją w trudnych warunkach: albo rodzice są bezrobotni, albo też z rodzin wielodzietnych, których nie stać na to, żeby zakupić ten sprzęt. Dla przykładu tylko podam: jeden z ojców mówi, że ma czwórkę dzieci w wieku szkolnym, mniej więcej na dziecko jest 900 zł – mówił ks. Marian Subocz – dyrektor Caritas Polska.

Akcje „Tornister pełen uśmiechów” realizowano po raz piąty. W ciągu czterech ubiegłych lat udało się zebrać 37 tys. wyprawek. To, ile uda się ich zebrać w tym roku, będzie wiadomo we wrześniu.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl