fot. facebook.com

O godz. 11.11 polskie szkoły staną do hymnu

Już dziś wielki finał akcji „Szkoła do hymnu”. Pomysłodawcą jest Rada Dzieci i Młodzieży działająca przy Ministerstwie Edukacji Narodowej.

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie razem z nauczycielami w tysiącach szkół w Polsce i za granicą odśpiewali cztery zwrotki polskiego hymnu państwowego. Wszystko w ramach akcji Rady Dzieci i Młodzieży „Rekord dla Niepodległej”. W tym roku pomysł ma swoją kontynuację. Tym razem pod nazwą „Szkoła do hymnu”.

– Mamy około 19 tysięcy zgłoszonych szkół i placówek z terenu Polski, ale i także kilkadziesiąt placówek zagranicznych – prawie 4 mln uczniów i prawie 400 tysięcy nauczycieli, w tym także nauczycieli uczących w szkołach poza granicami – mówił minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Wszyscy już dziś, by uczcić 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, wspólnie odśpiewają cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

– Mamy nadzieję, że to jest ciekawa inicjatywa, która przyjmie się na stałe i radosne odśpiewanie hymnu przez dzieci i młodzież łącznie z dorosłymi, będzie takim ciekawym, sympatycznym akcentem kojarzącym się z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę – dodał szef resortu edukacji.

Szkoły do hymnu staną dokładnie o symbolicznej godzinie 11.11.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl