fot. flickr.com

Nauka zdalna i hybrydowa w szkołach podstawowych?

Wszystko wskazuje na to, że najstarsi uczniowie szkół podstawowych będą uczyć się w trybie zdalnym lub hybrydowym. W czwartek ostateczne decyzje w tej sprawie ogłosi premier i minister zdrowia.

Od poniedziałku w strefach żółtych wszystkie szkoły ponadpodstawowe przeszły na tryb hybrydowy – część zajęć odbywa się w budynku szkoły, pozostałe odbywają się zdalnie. W strefach czerwonych nauka jest w pełni zdalna.

– Z wysoką dozą prawdopodobieństwa na kolejnym sztabie kryzysowym podejmiemy decyzję o tym, że także wyższe klasy szkół podstawowych będą podlegały nauczaniu zdalnemu lub hybrydowemu – ogłosił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Nowy minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spotkał się w środę z przedstawicielami związków zawodowych, aby omówić sytuację w szkołach.

– Jesteśmy w sytuacji absolutnie wyjątkowej. Mamy rosnące od pewnego czasu zagrożenie koronawirusem i poczucie zagrożenia również w środowisku szkolnym i nauczycielskim, dlatego chcieliśmy omówić kwestie podstawowe; powiedzieć przedstawicielom organizacji związkowych, jakie mamy plany na najbliższą przyszłość. Plany, które wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom – przekazał Przemysław Czarnek.

Rząd przeznaczy dodatkowe środki na naukę zdalną i hybrydową.

– Przeznaczyliśmy w pierwszej części, tworząc przestrzeń techniczną do nauki zdalnej, 370 mln zł, a teraz przeznaczamy kolejne 300 mln zł na naukę zdalną dla szkół – oznajmił szef rządu.

Według danych sanepidu i ministerstwa edukacji, od 1 września do 19 października tylko 2,2 procent przypadków zachorowań na COVID-19 pochodziło ze szkół.

TV Trwam News

drukuj