Pierwsza dama spotkała się z laureatami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania”

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się w piątek z laureatami konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania – uczniowskie biografie”, w ramach którego pedagodzy opowiadają o swoich podopiecznych – podano na stronie Kancelarii Prezydenta.

„Konkurs jest bardzo potrzebną inicjatywą, ponieważ promuje wspaniale postawy, a także zaangażowanie w różne dziedziny życia” – powiedziała pierwsza dama podczas spotkania. Zwracając się do młodzieży – bohaterów biografii sporządzonych przez nauczycieli – podkreśliła, że to właśnie uczniowie są „wzorami do naśladowania”.

Jak podała Kancelaria, wśród uczniów opisanych przez nauczycieli znaleźli się m.in. zwycięzcy olimpiad naukowych.

„Wszystkich zebranych w Pałacu Prezydenckim młodych ludzi łączy podobna hierarchia wartości, gotowość niesienia pomocy i pełne zaangażowanie w podjęte działania” – napisano.

Organizatorem konkursu jest Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Najciekawsze biografie zostały wydane w publikacji pt. „Młodzież, jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl