Marsz Niepodległości

W Warszawie o godz. 15:00 pod hasłem „Odzyskajmy Polskęrozpoczął się Marsz Niepodległości. Poprzedziła go uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Eucharystia która była sprawowana w kościele św. Barbary.

Organizatorzy spodziewają się niemal 50 tys. osób. Z roku na rok marsz nabiera charakteru ogólnonarodowego. Gromadzi także osoby odwołujące się do innych, niż narodowa tradycji niepodległościowych.  Skupia ludzi, którzy kochają swoją Ojczyznę – powiedział Witold Tumanowicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

 – Jako środowiska narodowe już trzeci raz organizujemy Marsz Niepodległości. Co roku skupia on różne środowiska, o różnych poglądach politycznych, które łączy głównie miłość do Ojczyzny, przede wszystkim obowiązek pracy na jej rzecz. W tym roku możemy spodziewać się przede wszystkim godnego pochodu, dumnego, który przejdzie ulicami Warszawy, aby zamanifestować patriotyzm i miłość do Ojczyzny. Z roku na rok jesteśmy bogatsi o doświadczenia i w tym roku zawiązaliśmy Straż Marszu Niepodległości – powiedział Witold Tumanowicz.

Rok temu Krytyka Polityczna ściągnęła do Warszawy niemieckich bojówkarzy, którzy atakowali ludzi niosących biało-czerwone flagi. Dotkliwie pobito również członków grup rekonstrukcji historycznej.

RIRM

 

drukuj