fot. twitter.com

Tomasz Grodzki z KO kandydatem opozycji na marszałka Senatu

Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej jest kandydatem opozycji na marszałka Senatu. Poinformowali o tym na wspólnej konferencji liderzy PO, PSL i SLD. Ponadto KO rekomenduje Bogdana Borusewicza na wicemarszałka senatu a SLD Gabrielę Morawską – Stanecką. PSL ma poinformować o swoim kandydacie po posiedzeniu klubu.

Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, mówił, że PO-KO, PSL i Lewica ustaliły zasady współpracy w Senacie, zasady powołania prezydium i potwierdzenia tego, że 51 senatorów to większość, która będzie zarządzać Senatem przez najbliższą kadencję.

Grzegorz Schetyna mówił też, że Tomasz Grodzki to wyjątkowa postać, osoba z wielką kwalifikacją polityczną, merytoryczną, medyczną, ale także moralną.

Senator PiS Jan Maria Jackowski zwrócił uwagę na okoliczności wyboru wspólnego kandydata opozycji na marszałka Senatu.

– Widać wyraźnie, że jego kandydatura pojawiła się w sytuacji wewnętrznych konfliktów w Platformie Obywatelskiej, gdzie żaden z dotychczasowych faworytów nie uzyskał poparcia nie tylko całej Platformy, ale również koalicjantów, a pan profesor Grodzki, jeżeli ma poparcie i Platformy Obywatelskiej, i Lewicy i PSL oraz tak zwanych senatorów niezależnych, to ma duże szanse, że 12 listopada zostanie wybrany na marszałka Senatu – powiedział senator Jan Maria Jackowski.

Na najbliższy wtorek zaplanowano pierwsze posiedzenie obu izb nowego parlamentu. W południe ma się zebrać Sejm a o 16.00 Senat.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl