fot. wikipedia

[TYLKO U NAS] W. Skurkiewicz: Ślubowanie w Senacie pokazało, w jakim miejscu jest liberalna KO

Z senatorów Koalicji Obywatelskiej, których w Senacie jest 43, aż 13 osób nie odwołało się w czasie ślubowania do Boga. To pokazuje, w jakim miejscu jest ta liberalna formacja, która dziś bardzo często naigrywa się z Kościoła i wiary katolickiej – powiedział w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja senator Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Skurkiewicz.

Prof. Tomasz Grodzki został wybrany na marszałka Senatu. W tym kontekście Wojciech Skurkiewicz wyraził nadzieję, że „Senat X kadencji będzie, wzorem lat ubiegłych, izbą, gdzie nie ma takiego wyostrzonego sporu politycznego, a jest merytoryczna praca”.

– Jestem co do tego sceptyczny, szczególnie po wczorajszych sytuacjach, które do tej pory nie miały miejsca w Senacie, jak robienie zdjęć niejawnym protokołom wyboru przez jednego z senatorów. Zanim marszałek odczytał wyniki głosowania, już posłowie Platformy Obywatelskiej wypuszczali pewne informacje na portalach społecznościowych. To są negatywne standardy zaczerpnięte z Sejmu. Poczekajmy, jak to wszystko będzie dalej wyglądało – powiedział polityk.

Gość Radia Maryja przypomniał, że „Senat nie może zahamować procesu legislacyjnego, który się toczy i dotyczy rozwiązań prawnych, przyjmowanych chociażby przez Sejm”.

– Może jednak – w sposób znaczący – wydłużyć ten proces. Senat ma 30 dni na rozpatrzenie propozycji ustaw przyjętych przez Sejm. Należy się spodziewać, że Senat będzie te terminy maksymalnie wykorzystywał w swojej dziesiątej kadencji. Oczywiście to nie zahamuje zmian, reform i zobowiązań, które Zjednoczona Prawica wskazywała w czasie kampanii wyborczej. Pojawi się pewnie kwestia dotycząca rozwiązań legislacyjnych, które premier Mateusz Morawiecki obiecywał zrealizować w ciągu pierwszych stu dni, ale przyczyny obiektywne, o których powiedziałem, będą ten czas wydłużać – zaznaczył.

Senator Wojciech Skurkiewicz powiedział, że „bardzo mocno uderzyło go to, że wielu senatorów – więcej niż w poprzednich latach – tak samo jak posłów w Sejmie podczas ślubowania nie odwoływało się do Boga”.

– Nie wskazywano tego szczególnie ważnego dla nas katolików sformułowania „Tak mi dopomóż Bóg” – tak mi dopomóż Bóg w swojej działalności, w swojej pracy, w swoim funkcjonowaniu na tym czy innym urzędzie. Proszę zwrócić uwagę, że chociażby z senatorów Koalicji Obywatelskiej, których w Senacie jest 43, aż 13 osób nie odwołało się w czasie ślubowania do Boga. To pokazuje, w jakim miejscu jest ta liberalna formacja, która dziś bardzo często naigrywa się z Kościoła i wiary katolickiej. Oni dzisiaj realizują liberalny kurs właśnie w Senacie. Będziemy bardzo mocno przeciwstawiać się temu, co będą robić ludzie z tzw. totalnej opozycji – podkreślił senator Prawa i Sprawiedliwości.

Cała rozmowa z senatorem Wojciechem Skurkiewiczem dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj