fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

MEN przedstawiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

Resort edukacji przedstawił harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. Został on dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty.

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach: od 15 czerwca do 10 lipca – będzie to termin na złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły. Od 31 lipca  do 4 sierpnia będzie można uzupełnić wniosek o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty. Będzie to także czas na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

Od 15 do 22 czerwca będzie można składać wnioski m. in. do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego oraz oddziału międzynarodowego.

Harmonogram został poddany szerokim konsultacjom – wskazuje minister edukacji Dariusz Piontkowski.

– Od kilku dni konsultujemy harmonogram rekrutacji. Budzi to duże emocje wśród nauczycieli, dyrektorów szkół, ale oczywiście także wśród zdających i ich rodziców. Umożliwiliśmy konsultacje tego harmonogramu. Wpłynęło ponad 200 zgłoszeń ze strony nauczycieli, dyrektorów szkół, podmiotów publicznych, samorządów. Bardzo dziękujemy za te uwagi. Bardzo uważnie je przeanalizowaliśmy – zaznacza Dariusz Piontkowski.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki, mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Wszystkie terminy z dokładnym opisem można znaleźć na stronie internetowej resortu edukacji www.men.gov.pl.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj